poniedziałek, 2 stycznia 2012

CHWILA PODĘBOWEJ ZADUMY

Co prawda nie tak wielkie jak sekwoja , ale za to nasze białowieskie drzewko! Fajnie sobie pod nim przysiąść, umęczone nóżki wyciągnąć (ale nie na sposób ostateczny), z buteleczki obfity haust coca-coli light pociągnąć i pomarzyć o różnych marcepanach i innych słodkościach (tortom nie przepuściwszy) - tak, że ukontentowanie we władanie wszystkie twoje członki ciała weźmie i trochę potrzyma! (foto: Janusz Korbel)

7 komentarzy:

 1. Fajnie to drzewo wygląda:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe ma ukształtowany pień - bardzo symetrycznie - zupełnie inaczej niż słynny Bartek

  OdpowiedzUsuń
 3. A może że tak zaproponuję mozna stworzyc mapę i zamieścić tam w jakim oddziale całej Puszczy rosną duże i największe okazy poszczególnych gatunków drzew? To by było pasjonujące.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mapa dla zagospo0dareowanej jest tutaj:
  http://www.deby.bialowieza.pl/mapa.php5
  pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. A ile lat ma to drzewko? Pewnie z 1000

  OdpowiedzUsuń
 6. Mapa jest ogromnym źródłem wiedzy dla nas pasjonatów Puszczy:) ale z tego co się orientuję dotyczy tylko dębów, a gdyby umieścić tam również świerki, sosny, lipy, jesiony, klony jej wartość byłaby jeszcze wieksza. Dałoby to jeszcze znacznie szerszy obraz zagospodarowanej części Puszczy. Poznalibyśmy poszczególne oddziały puszczańskie przez pryzmat tego co się w nich zachowało. Nie lada byłaby to lektura:)
  Równiez serdecznie pozdrawiam:)
  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 7. No tak docelowo tak będzie:) tomek niechoda

  OdpowiedzUsuń